"Z wszelkimi marzeniami należy obchodzić się ostrożnie; niektóre bowiem spełniając się sprowadzają na nas wiele kłopotów. Michał Radgowski "


Z wszelkimi...


"Za kwaśne, za słodkie, za słone - jak zwykle marzenia spełnione. Jan Sztaudynger "


Za kwaśne,...


"Zdrada to cios, którego nie oczekujesz. Jeśli dobrze poznasz swoje serce, to nigdy Ci takiego ciosu nie zada. Będziesz bowiem znał jego najtajniejsze marzenia i jego tęsknoty, i będziesz je szanował. Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy Cię nie dosięgnął. Paulo Coelho "


Zdrada to...


"Wszystkie marzenia mają w sobie ziarno prawdy, a geniusz polega na poznawaniu marzeń, z których można wydobyć te ziarna. Hans Selye "


Wszystkie marzenia...


"Tak kochamy marzenia, że boimy się je realizować. Albert Camus "


Tak kochamy...


"Serce obawia się cierpień (...) Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia... Paulo Coelho "


Serce obawia...


"Symptomem, który ujawnia, że zabijamy marzenia, jest brak czasu. Paulo Coelho, Pielgrzym "


Symptomem, który...


"Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia. Władysław Stanisław Reymont (Stanisław Władysław Rejment, 1867 - 1925) "


Rzeczywistość jest...


"Pamiętaj: naprawdę niczego nie daje pogrążanie się w marzeniach i zapominanie o życiu. Harry Potter i Kamień Filozoficzny "


Pamiętaj: naprawdę...


"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu. Paulo Coelho "


Pielęgnuj swoje...


"Płynie przez stary, spokojny Egipt, a jego piaski, jak nieprzebrana myśl, snują marzenia. . . Brytyjski pisarz James Leigh Hunt (l784-1859) w poemacie "The Nile" "


Płynie przez...


"Poświęciłam wszystkie marzenia w imię jednego, najważniejszego - spokoju ducha. Paulo Coelho "


Poświęciłam wszystkie...


"Nadzieja - marzenia i oczekiwania zawinięte w jedną paczkę. Ambrose Bierce "


Nadzieja -...


"Nadzieja to próżnia, którą wypełniamy marzeniami. "


Nadzieja to...


"Nasze życie to wieczny rozbrat marzenia z rzeczywistością. Vincent van Gogh (1853-1890) "


Nasze życie...


"Nawet jeśli czasem trochę się skarżę - mówiło serce - to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one są właśnie takie. Obawiają się sięgnąć po swoje najwyższe marzenia, ponieważ wydaje im się że nie są ich godne, albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostają na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki. Paulo Coelho "


Nawet jeśli...


"Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia. Utopia dziś, krew i kości jutro. Victor Hugo "


Nic nie...


"Nie ma takiego wielkiego czynu, który by nie powstał z jakiegoś wielkiego marzenia. Georges Duhamel "


Nie ma...


"Malowniczość rozprasza siłę marzenia. "


Malowniczość rozprasza...


"Marzenia i lata nie powracają. Puszkin Aleksander "


Marzenia i...


"Marzenia o pieniądzach wzmagają przyciąganie ziemskie. Lewandowska Ewa "


Marzenia o...


"Marzenia są jak puste butelki, do których można nalać wszystkiego. Sławomir Wróblewski "


Marzenia są...


"Marzenia to niczym nie zmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie. Victor Hugo "


Marzenia to...


"Marzenia to odpoczynek od słów. Hugo Victor "


Marzenia to...


"Marzenia winny być pod ścisłą ochroną. Józef Bułatowicz "


Marzenia winny...


"Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy. Maria Dąbrowska z domu Szumska (1889-1965) "


Marzenia zwykle...


"Marzenia, które trwają nazbyt długo, nigdy nie doprowadzą do celu. Ali Ibn Abi Talib "


Marzenia, które...


"Moje serce obawia się cierpień. . . - Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie, I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania z Bogiem i Wiecznością. Paulo Coelho "


Moje serce...


"Mówię panu, kochany przyjacielu, niemiło się przekonać, że człowiek nie może urzeczywistnić swojego marzenia, bo sił za mało ma albo za mało zdolności. A przez cały czas jest się takim udanym facetem! Joseph Conrad, Lord Jim "


Mówię panu,...


"My ludzie umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach które mogłyby być piękne a nie były, o skarbach, które mogłyby być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskami. Obawiamy się sięgać po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje nam się, że nie jesteśmy ich godni, lub że nigdy nam się to nie uda. . . Paulo Coelho "


My ludzie...


"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia. Przysłowie wietnamskie "


Jaki jest...


"Gdyby za marzenia wytaczano procesy, żaden człowiek nie uszedłby z więzienia. "


Gdyby za...


"Czas męczy i nuży tylko tych, co żyją zajęci jedyni błahymi troskami o swą osobę i swoje rozkosze, ale jest krótki i mija niepostrzeżenie dla tych, co zapominają o sobie, pracują nad czymś, co ich pochłania; mierzony wielkością śmiałego, nie dającego się zrealizować marzenia, prawie nie istnieje. "


Czas męczy...