"Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie. Matka Teresa z Kalkuty (1910-1997) "


Życzliwe słowa...


"Zawsze, ilekroć się uśmiechniesz do swojego brata i wyciągniesz do niego rękę - jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Zawsze, ilekroć...


"Właściwie wszystkie matki są matkami wielkich ludzi i nie ich to wina, że życie później sprawia im zawód. Borys Pasternak "


Właściwie wszystkie...


"Wolałabym raczej popełnić błędy w imię dobroci i miłości aniżeli czynić cuda żywiąc w sercu nieżyczliwość i surowość. Matka Teresa z Kalkuty (1910-1997) "


Wolałabym raczej...


"Wszyscy jesteśmy tylko Jego narzędziami, zrobimy swoją część i przeminiemy. Matka Teresa z Kalkuty "


Wszyscy jesteśmy...


"Wszystko zaczyna się od modlitwy, która rodzi się w ciszy naszych serc. . . Głośmy dobrą nowinę, że nasza siła jest w modlitwie. Matka Teresa z Kalkuty +1997 "


Wszystko zaczyna...


"Ty możesz robić to, czego ja nie potrafię. Ja mogę robić to, co się tobie nie udaje. Wspólnie możemy dla Pana Boga dokonać czegoś zupełnie wspaniałego. Matka Teresa z Kalkuty "


Ty możesz...


"Sicut mater, ita et filia eius - jaka matka, taka córka. "


Sicut mater,...


"Słusznie nazywamy ziemie matka, skoro depczemy ja, a ona nie przestaje rodzic. Dimitrios Kamburoglu "


Słusznie nazywamy...


"Stała Matka rozbolała / Podle Krzyża, we łzach cała. Jacopone Da Todi (właśc. Jacopone Dei Benedetti, ok. 1230 - 1306) "


Stała Matka...


"Owca idzie za owcą, jak czyni matka, tak czyni córka. Talmud "


Owca idzie...


"Owocem ciszy jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój. Matka Teresa z Kalkuty "


Owocem ciszy...


"Nadzieja - siostra lęku, matka prośby, kornej niemocy starca opiekunka. Leopold Staff "


Nadzieja -...


"Nadzieja matką głupich? Przeciwnie, nadzieja to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. Ludwik Hirszfeld "


Nadzieja matką...


"Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. Ludwig Hirszfeld "


Nadzieja, to...


"Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica, ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym, przez nikogo niekochanym, przez wszystkich o0uszczonym. Matka Teresa z Kalkuty "


Najgorszą chorobą...


"Należy dawać to, co jakoś kosztuje, wymaga poświęcenia, pozbawia czegoś, co się lubi - aby dar miał wartość przed Bogiem. Matka Teresa "


Należy dawać...


"Nie da ci ojciec, nie da się matka tego, co może dać ci sąsiadka. Jan Sztaudynger "


Nie da...


"Nie dopuść do tego, by ludzie po spotkaniu z tobą nie odchodzili choć trochę szczęśliwsi. Matka Teresa z Kalkuty "


Nie dopuść...


"Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Nie liczy...


"Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Nie martw...


"Nie pali - matka chwaliła się przed znajomymi wyrzekającymi na wydatki u swoich na tytoń. A on nie nauczył się palić, bo widząc śmieszność gimnazjalnych kolegów, szukających w papierosie znamion dojrzałej powagi, próbował znaleźć ją w świadomej decyzji, że on właśnie nie pali. Roman Bratny "


Nie pali...


"Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością. Matka Teresa z Kalkuty "


Nie potrafimy...


"Nie pozwól, aby ktokolwiek przyszedł do ciebie i odchodził bez stania się lepszym i bardziej zadowolonym. Matka Teresa z Kalkuty "


Nie pozwól,...


"Nie tylko dziecko przychodzi na świat przez matkę, lecz również matka poprzez dziecko. Gertrud von Le Fort "


Nie tylko...


"Niestety!... Bywają kobiety, w których matka uśmierca żonę. Alfons Daudet "


Niestety!... Bywają...


"Mater bona - dobra matka. "


Mater bona...


"Matka jest geniuszem dziecka. Hegel Fryderyk "


Matka jest...


"Matka nigdy nie odchodzi od kołyski, ani od Kalwarii, ani od grobu swojego dziecka. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981) "


Matka nigdy...


"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej. Zofia Kossak - Dziedzictwo "


Matka, jak...


"Matka, to nie ktoś, na kim można się oprzeć, ale ktoś, kto uczy, jak się obchodzić bez oparcia. Dorothy Fisher "


Matka, to...


"Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Miej czas...


"Miłość wszystko przyjmuje i daje. Powinna być czymś równie naturalnym jak życie i oddychanie. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Miłość wszystko...


"Możemy się stać ludźmi wielkiej świętości, jeśli tylko będziemy tego chcieli. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Możemy się...


"Kiedy koziołkowi wyrosną rogi, już mu niepotrzebna matka. Przysłowie buriackie "


Kiedy koziołkowi...


"Kiedy mamy Boga w naszym życiu, nabiera ono sensu, wszystko zaś nabiera wartości i staje się owocne. Matka Teresa z Kalkuty "


Kiedy mamy...


"Jest głód zwykłego chleba, ale i głód miłości, dobroci i troskliwości; ludzie zaś tak bardzo cierpią z powodu wielkiego ubóstwa. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Jest głód...


"Jesteśmy zdolni zarówno do dobrego, jak i do złego. Nie urodziliśmy się źli: każdy ma coś dobrego w sobie. Niektórzy ukrywają to, inni zaprzeczają temu, ale mimo to mają to w sobie. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Jesteśmy zdolni...


"I uboga matka ma złote serce. Regulski Antoni "


I uboga...


"Gdy Chrystus przyjdzie sądzić żywych i umarłych, to Jego Matka na progu nowego życia będzie odbierała westchnienie Rodziny ludzkiej: O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo. . . Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981) "


Gdy Chrystus...


"Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać. Matka Teresa z Kalkuty, imię zakonne Maria Teresa od Dzieciątka Jezus (właśc. Agnes Gonxha Bojaxhiu, 1910-1997) "


Gdy oceniasz...


"Fortuna bardzo jest płocha; dziś matka, jutro macocha. Wespazjan Hieronim Kochowski "


Fortuna bardzo...


"Długie miała życie matka, której syn sprawia pogrzeb. Seneka Młodszy (właśc. Lucius Annaeus Seneca, zw. Filozof, 4 p.n.e. ? - 65 n.e) "


Długie miała...


"Dobra matka jest więcej warta, niż stu nauczycieli. George Herbert "


Dobra matka...


"Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu. Ale bez niej ocean byłby uboższy. Matka Teresa z Kalkuty (1910-1997) "


Czujemy, że...


"Barmanka - matka chrzestna gorzałki. Gołębiowicz W "


Barmanka -...


"Bezczynność jest matka wszelkiego zła. Solon "


Bezczynność jest...


"Alma mater - (dosł. matka karmicielka) synonim akademii lub uniwersytetu "


Alma mater...


"Alma mater Iagellonica - dobroczynna matka Jagiellonka. "


Alma mater...