"Zaczyna się od osoby lub sprawy najważniejszej. Wergiliusz "


Zaczyna się...


"Zaprawdę nie ma na całym świecie nic piękniejszego niż widok dwóch przyjaznych dusz, które przebywając stale ze sobą, wciąż poznają swoje potrzeby i coraz większe tajemnice życia drugiej osoby. Phillips Brooks "


Zaprawdę nie...


"Walczył na wszystkie sposoby, był samym jądrem wijącego się i wierzgającego węzła swego ciała. Nie było góry ani dołu, światła ani powietrza. William Golding "Chytrus" "


Walczył na...


"To co jest nam wspólne. To co nas łączy, to co jest wielkie, to co jest nieograniczone - jest Prawdziwe. Natomiast to wszystko co nas różni i nas dzieli, czyli rozmaite sposoby wyrazu, różne style, kolory skóry, charaktery, temperamenty, płeć - to są rzeczy pozorne. Tak naprawdę jesteśmy jednością! Tomek Lipiński "


To co...


"To pocieszające wiedzieć, że bardzo stare i bardzo proste sposoby nadal się sprawdzają. (s. 22-23) Robert Fulghum "


To pocieszające...


"Tres faciunt collegium - trzech tworzy kolegium; trzy osoby czynią zgromadzenie (zdolne do działań prawnych). (zdolne do działań prawnych). (zdolne do działań prawnych) "


Tres faciunt...


"Trzeba, aby rodzina stanęła zdecydowanie w obronie czystości swoich progów domowych, w obronie godności każdej osoby. Brońcie czystości obyczajów w waszych ogniskach domowych i społeczeństwie. (. . . ) Im czystsza będzie rodzina, tym zdrowszy będzie naród. Jan Paweł II (Sandomierz, 12 czerwca 1999) "


Trzeba, aby...


"Tym samym sercem kochamy i nienawidzimy - często te same osoby. "


Tym samym...


"Są dwa sposoby osiągnięcia szczęścia: chcieć i mieć wszystko, czego się zapragnie. No i drugie: nie chcieć niczego, bo wtedy można nie mieć niczego. Pierwsza droga jest nierealna, bo nawet najpotężniejszy władca na ziemi wcześniej czy później zapragnie czegoś, co przekracza jego najpotężniejsze nawet możliwości. Jedynie druga droga nadaje się do praktykowania: nie chcieć i nie mieć. Tylko że bardzo trudno nauczyć się ograniczenia potrzeb aż do zera. Ale to jedyna osiągalna droga do szczęścia. Budda "


Są dwa...


"Są dwa wygodne sposoby patrzenia: z przymrużeniem oka i spode łba. Dobieski Lech "


Są dwa...


"Są osoby, co się puściły na licytację; kto da więcej, temu służą. Alojzy Żółkowski "


Są osoby,...


"Są osoby, które mówią, mówią. . . aż znajdą coś do powiedzenia. Sacha Guitry "


Są osoby,...


"Są tylko dwa sposoby przejścia przez życie. Jeden, jakby nic nie było cudem, i drugi, jakby wszystko było cudem. Albert Einstein "


Są tylko...


"Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej osoby. David Ben Gurion "


Sens życia...


"Rozpacz po stracie ukochanej osoby uświadamia nam, jak bardzo ją kochamy. "


Rozpacz po...


"Qui pro quo - kto za kogo (pomyłka co do osoby). (pomyłka co do osoby). (pomyłka co do osoby) "


Qui pro...


"Per procurationem (skrót: p. p). - przez uprawnionego (używane do oznaczenia osoby podpisującej dokument w czyimś imieniu) "


Per procurationem...


"Początek od Jowisza - zaczynać od osoby lub sprawy najważniejszej. "


Początek od...


"Prawdopodobieństwo spotkania osoby znajomej wzrasta, kiedy znajdujemy się w towarzystwie osoby z którą nie chcemy by nas widziano. Prawo Ruby'ego "


Prawdopodobieństwo spotkania...


"Prawnicy - to jedyne osoby, dla których nieznajomość prawa jest bezkarna. Jeremy Bentham "


Prawnicy -...


"Przyjaźń - to wyróżniająca, do określonej osoby lub określonych osób skierowana życzliwość czynna i wierna. Kotarbiński Tadeusz "


Przyjaźń -...


"O pewnych rzeczach się nie mówi, aby nie ranić drugiej osoby. Podstawą dobrego małżeństwa jest szacunek, a czasem przejawia się on właśnie tym, aby przemilczeć to, czego śiadomość niczego nie naprawi. Danielle Steel: Teraz i na zawsze (New and Forever) "


O pewnych...


"Oczekiwanie. Pierwsza lekcja miłości. Dzień dłuższy w nieskończoność, snujemy tysiące planów, prowadzimy sami ze sobą wymyślone dialogi, przyrzekamy się zmienić - i trwamy w niepokoju, aż do nadejścia osoby, którą kochamy. A kiedy jest wreszcie obok, to brak nam słów. Bowiem długie godziny oczekiwania wywołują napięcie, napięcia przekształca się w lęk, a lęk sprawia, że wstydzimy się okazać własne uczucia. Paulo Coelho "


Oczekiwanie. Pierwsza...


"Osoby o twarzach niesymetrycznych to często najtęższe głowy. Georg Christoph Lichtenberg "


Osoby o...


"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja. Gabriel Garcia Marquez "


Najbardziej odczujesz...


"Nie ma osoby tak głupiej ani tak antypatycznej, z którą by nie można obmawiać osoby trzeciej. Karol Irzykowski "


Nie ma...


"Nie można dobrze przeżyć dnia, nie robiąc czegoś dla osoby, która nigdy nie będzie w stanie się odpłacić. John Wooden "


Nie można...


"Non satis est unius opinio - zdanie jednej osoby nie jest wystarczające; nie wystarczy jedna opinia. "


Non satis...


"Małżeństwo to wspólnota złożona z władcy, władczyni oraz dwóch niewolników, co czyni razem dwie osoby. Bierce Ambrose Gwinnet (1842-1914) "


Małżeństwo to...


"Mądrość odbiera odwagę i dlatego mądrzy borykają się z ubóstwem, żyją w zaniedbaniu i nienawiści, głupcy natomiast kwitną na wszelkie sposoby. Erazm z Rotterdamu (1467-1536) "


Mądrość odbiera...


"Miłość małżeńska nie jest prostym dodaniem dwóch różnych miłości: miłości męża i żony, ale jest jedną miłością, którą żyją dwie osoby, i która sprawia, że stają się one nie tylko jednym ciałem, ale nade wszystko jednym sercem i jedną duszą. "


Miłość małżeńska...


"Miłość określana jest jako dręczące rojenie natury melancholijnej, które rodzi się wskutek ustawicznego rozmyślania o licu, gestach i obyczajach osoby przeciwnej płci. Remedium na to jest połączenie dwojga kochanków węzłem małżeńskim, i choroba minie. Awicenna "


Miłość określana...


"Miłość przekształca duszę na podobieństwo osoby ukochanej. "


Miłość przekształca...


"Myślę, że prawdziwym "dziedzictwem" po śmierci ukochanej osoby jest większa odpowiedzialność. Czy odchodzący, nie zostawia swoich rzeczy, by mogli je kontynuować ci, którzy byli mu bliscy? Rainer M. Rilke "


Myślę, że...


"Kiedy chcesz, żeby coś było zrobione, zwróć się do osoby bardzo zajętej. H. Jackson Brown "


Kiedy chcesz,...


"Krytyka to nic innego jak opinia drugiej osoby o nas i naszym postępowaniu, odmienna od naszego wyobrażenia o nas samych. Richard Carlson: Nie zadręczaj się drobiazgami "


Krytyka to...


"Kto nie uważa wad osoby ukochanej za zalety, ten nie kocha. Johann Wolfgang von Goethe 1749-1832 "


Kto nie...


"Ja błędy popełniam nieustannie, ale uważam, że to jest nieuniknione i nie ma co się wobec tego napinać i kontrolować, bo przestanę być normalnym człowiekiem i ze spontanicznej osoby zmienię się w poprawną nauczycielkę. Jeżeli mam uczyć dalej, to pod warunkiem, że będę sobą, ze swoimi wszystkimi głupotami i mądrościami, wadami i zaletami. s. 87 Zofia Kucówna - Zdarzenia potoczne "


Ja błędy...


"Jeśli nie można kochać wyłącznie jednej osoby przez cale życie, niech przynajmniej będzie szereg lat, gdy wierzy się w taka możliwość. George Sand "


Jeśli nie...


"Istnieją dwa sposoby zrobienia kariery: albo się coś robi, albo udaje pracę. Polecam pierwszą metodę, bo tu mniejsza konkurencja. Danny Kaye "


Istnieją dwa...


"Istnieją trzy sposoby oddziaływania na człowieka: szantaż, wódka, groźba zabójstwa. Władimir Władimirowicz Putin "


Istnieją trzy...


"Istnieje wiele rodzajów modlitwy, bo miłość można na różne sposoby wyrazić. Helmut Krätzl "


Istnieje wiele...


"Gdy się zobaczyło tylko piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi. Albert Camus (1913-1960) "


Gdy się...


"Gdyby została ci tylko jedna godzina życia i mógłbyś zadzwonić tylko do jednej osoby, do kogo byś zadzwonił, co byś powiedział i dlaczego jeszcze zwlekasz? Stephen Levine "


Gdyby została...


"De maiore et minore non variant iura - prawa nie zmieniają się w zależnośći od większego lub mniejszego (znaczenia osoby). (znaczenia osoby). (znaczenia osoby) "


De maiore...


"Dobrze poinformowane osoby wiedzą, że jest niemożliwym przesyłanie głosu przez przewody elektryczne; nawet jeśli by to było możliwe, nie miałoby to jakiegokolwiek praktycznego zastosowania. artykuł redakcyjny Boston Post, 1865 r "


Dobrze poinformowane...


"Doskonałe bezpieczeństwo i nietykalność własności i osoby: oto prawdziwa wolność społeczna. Rivarol "


Doskonałe bezpieczeństwo...


"Dramatis personae - osoby dramatu; spis postaci występujących w sztuce; obsada. "


Dramatis personae...


"Człowiek może na różne sposoby służyć zbawieniu innych ludzi. Edyta Stein "


Człowiek może...


"Cywilizacja na wszelkie możliwe sposoby kształtuje osobowości. Po to tylko, by je potem wszelkimi możliwymi sposobami zwalczać i pognębić. Natsume Soseki (1867-1916) "


Cywilizacja na...


"Błędy to proste sposoby na zdobycie doświadczenia przez lekarzy. "


Błędy to...


"Bóg dał współmałżonkom uszy, aby mogli wysłuchiwać skargi drugiej osoby - wysłuchiwać cierpliwie. Oeser Hermann "


Bóg dał...


"Ab Iove principium - od Jowisza początek (zaczynamy od najważniejszego, zaczynać od osoby lub sprawy najważniejszej). Wergiliusz "


Ab Iove...


"Ad personam - ze względu na osobę; do osoby (rzecz powiedziana, dana, przyznana konkretnej osobie). (rzecz powiedziana, dana, przyznana konkretnej osobie). (rzecz powiedziana, dana, przyznana konkretnej osobie) "


Ad personam...


"Alteri stipulari nemo potest - nikt nie może dokonać czynności prawnej w zastępstwie grugiej osoby. "


Alteri stipulari...


"Alterius contractu nemo obligatur - umowa nie zobowiązuje osoby trzeciej. "


Alterius contractu...


"Antropologia poprawna politycznie: prawa osoby przysługują małpom, psom, kotom, tylko nie dziecku nie narodzonemu. ks. Artur Katolo "


Antropologia poprawna...