"Życie jej matki, życie jej ojczyma i jej własne życie było pozaczynane ze zbyt wielu stron na raz. Bohdan Czeszko, Pokolenie "


Życie jej...


"Takie pokolenie, jaki władca. Talmud "


Takie pokolenie,...


"Pokolenie, które ignoruje historię, nie ma przeszłości - ani przyszłości. Robert A. Heinlein "


Pokolenie, które...


"Młode pokolenie jest przekonane, że z nim nadchodzi lepszy świat; stara gwardia jest przekonana, że wraz z nią ów lepszy świat odchodzi. Karel Capek "


Młode pokolenie...


"Młodsze pokolenie jest filarem, starsze przęsłem. John Steinbeck "


Młodsze pokolenie...


"Każde pokolenie podśmiechuje się z ojców, wyśmiewa dziadków i podziwia pradziadków. William Somerset Maugham "


Każde pokolenie...


"Każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie do robienia tego, co należy. Jan Paweł II (Karol Wojtyła, ur. 1920) "


Każde pokolenie...


"Każde pokolenie śmieje się z ojców, wyśmiewa dziadków i podziwia pradziadków. William Somerset Maugham "


Każde pokolenie...


"Każde pokolenie zajęte niszczeniem pozytywnych wyników poprzedniej epoki jest przekonane, że je poprawia. "


Każde pokolenie...


"Jesienią, kiedy następuje doroczna śmierć natury, a świat staje się nagi, czarny i kanciasty, przychodzi smutek. Jesień to czas podły dla nas - Polaków. Intelekt nasz zatraca swą odporność zrodzoną z optymizmu wiosny, bujności lata i bogactwa okresu zbiorów. Nie ma już czego oczekiwać, oczekuje się jedynie mroku i zimna - wtedy oni uderzają. Bohdan Czeszko, Pokolenie "


Jesienią, kiedy...


"Już nigdy później nie udało mu się w jej obecności ułożyć żadnego okrągłego zdania, ponieważ mowa miłości jest bełkotliwa. Bohdan Czeszko, Pokolenie "


Już nigdy...


"Aetas parentum peior avis tulit nos nequiores, mox daturos progeniem vitiosiorem - po dziadach przyszło pokolenie gorsze ojców, a po nich my bardziej niegodziwi, dający dalej potomstwo zbrodniarzy. Horacy "


Aetas parentum...