"Życie to język, za pomocą którego przekazuje się nam pewne prawdy. Gdybyśmy mogli posiąść je w jakiś inny sposób, nie musielibyśmy żyć. Arthur Schopenhauer "


Życie to...


"Za św. Pawłem proszę was, bracia i siostry: zdrowe zasady miejcie za wzorzec w wierze i miłości w Chrystusie Jezusie. Dobrego depozytu strzeżcie z pomocą Ducha Świętego, który w was mieszka. Wnieście go w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa z dumą i pokorą świadków. Jan Paweł II (Kraków, 15 czerwca 1999) "


Za św....


"Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy. Johann Wolfgang Goethe "


Zawsze bądź...


"Zawsze nam się wydaje, żeśmy coś zrobili, ale wstrzymujemy się, kiedy pomoc jest najbardziej potrzebna. Erich Maria Remrque "Łuk Triumfalny" "


Zawsze nam...


"W poszukiwaniu rozwiązania problemu, najbardziej pomocna jest znajomość odpowiedzi. Prawa Murphy'ego "


W poszukiwaniu...


"W ramach pomocy krajom słabo rozwiniętym pieniądze biednych ludzi z bogatych krajów trafiają do kieszeni bogatych ludzi w biednych krajach. Alfred Mozer "


W ramach...


"Wiem na nieszczęście, że istnieją prawdy, których inaczej niż za pomocą kłamstwa nie da się wyrazić. Akutagawa Ryunosuke (1892-1927) "


Wiem na...


"Wiemy wprawdzie, że istnieje niemało badaczy naukowych, którzy zajmują się np. zagadnieniami fizycznymi, są jednocześnie wierzącymi katolikami. Wierzenia katolickie mogą u takiego uczonego nie wywierać żadnego wpływu na jego badania np. nad falami elektrycznymi, ale uczony ten nawet nie spróbuje objaśniać radiotelegrafii przy pomocy działania łaski bożej lub wtrącania się w tę sprawę jakiś duchów niebiańskich. Gdyby tak czynił, odebrałby mu katedrę nawet najgłupszy z uniwersytetów katolickich. Można być bardzo cenionym fizykiem i jednoczenie pisać lub mówić głupstwa w sprawach społecznych lub religijnych. Dowodzi to tylko niekonsekwencji wewnętrznej takiego uczonego, ale nie pogodzenia religii z nauką. Henryk Cunow, Pochodzenie religii i wiary w Boga "


Wiemy wprawdzie,...


"Więcej się stłucze niż sklei za pomocą idei. Jan Sztaudynger "


Więcej się...


"Większość nauczycieli traci czas na zadawanie pytań, które mają ujawnić to, czego uczeń nie umie. Podczas gdy nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć "


Większość nauczycieli...


"Własną pomoc daj pierwszy; pomoc przyjaciela przyjmij na końcu. Przysłowie mongolskie "


Własną pomoc...


"Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981) "


Włącz się...


"Wrogom spieszyć z pomocą, to ładnie, ale po co? Jan Sztaudynger "


Wrogom spieszyć...


"Wytrwałym śmiertelnikom bogowie spieszą ze skwapliwą pomocą. Zaratustra "


Wytrwałym śmiertelnikom...


"Ten, kto nic nie robi, ma zawsze wielu pomocników. Lew Tołstoj "


Ten, kto...


"To co wygląda łatwo - jest trudne. To co wygląda trudno - jest niemożliwe. To co wygląda na niemożliwe - potrafi rozwiązać moja teściowa i to bez pomocy komputera. Prawa Murphy'ego "


To co...


"Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym. Bertold Brecht "


Tylko z...


"Świat, w którym żyjemy stanie się lepszy albo gorszy w zależności od tego, czy sami będziemy lepsi czy gorsi. Tu właśnie przychodzi z pomocą siła Miłości, bo zawsze, gdy kochamy, to pragniemy być lepsi niż jesteśmy. Paulo Coelho "


Świat, w...


"Słysząc wołanie o pomoc - pomagamy. . . wołać. Dobke Radomir "


Słysząc wołanie...


"Sposób przyjścia ci z pomocą - rzucić wyzwanie twoim idolom. Anthony de Mello "


Sposób przyjścia...


"Sprawdzianem przyjaźni jest pomoc w przeciwnościach, i to bezwarunkowa. Mohandas Karamchand Gandhi, przydomek Mahatma, czyli Wielki Duchem (1869-1948) "


Sprawdzianem przyjaźni...


"Piekło wzywa na pomoc piekła. Przysłowie rzymskie "


Piekło wzywa...


"Po pracy człowiek musi mieć czas na modlitwę, wypoczynek, rozmowę w gronie rodziny, na swoje zainteresowania, na świadczenie pomocy bliźnim. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński "


Po pracy...


"Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych. John Steinbeck "


Po to...


"Pomaga nam nie tyle pomoc przyjaciela, ile możność polegania na niej. Epikur (341-271 p. n. e) "


Pomaga nam...


"Pomoc: Blaga pomaga. Monastyrski Andrzej "


Pomoc: Blaga...


"Pomocne może być przypomnienie sobie gorzkiej prawdy, że gdy cudza wada szczególnie mocno kogoś irytuje, oznacza to, że nie nauczył się jeszcze akceptować jej u siebie. Gael Lindenfeld "


Pomocne może...


"Pomóż sobie, bo tylko jedynie wtedy pomożesz sobie w tym sensie, że będziesz w stanie nie potrzebować pomocy. Stachura "


Pomóż sobie,...


"Odmawia pomocy, kto niesie zgnębionym pomoc wątpliwą. Seneka Młodszy "


Odmawia pomocy,...


"Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia. Władysław Loranc "


Nawet skromna...


"Nie należy chełpić się tym, że ma się słuszność, bo to nie nasza zasługa, lecz prawdy, z pomocą której zyskaliśmy przewagę. Stefan Kisielewski "


Nie należy...


"Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami, ale nie lekceważy ich pomocy. Przeciwnie, pokłada w nich wielkie nadzieje. Charles Baudelaire "


Nie należy...


"Nie tak bardzo potrzebna jest pomoc przyjaciół, ile wiara w ich pomoc. Epikur z Samos "


Nie tak...


"Nie wzywaj nocą pomocy. Jeszcze zbudzisz sąsiadów. Stanisław Jerzy Lec "


Nie wzywaj...


"Niekoniecznie musimy usuwać cudze zbrodnie przy pomocy własnych. George Bernard Show "


Niekoniecznie musimy...


"Niektóre systemy pojęć, wyglądając na poglądy, są w istocie namiętnościami. Błędem jest przemawianiem do nich językiem poglądów: namiętności można zrozumieć, wyperswadować lub zwalczyć z pomocą innej namiętności. Stefan Kisielewski "


Niektóre systemy...


"Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu. Mikołaj Gogol "


Nigdy nie...


"Nigdy nie zapominaj, że oferujesz klientowi pomoc, a nie błagasz go o zamówienie. W większości wypadków to ty robisz mu przysługę. Służysz mu radą, której nikt inny nie jest w stanie udzielić. Jeżeli kupujący nie jest w stanie tego docenić, to tylko jego strata. Adam P. Ygnasik "


Nigdy nie...


"Magnus ope minorum - wielki (dzięki) pomocy mniejszych. "


Magnus ope...


"Masochistyczne skłonności nie są wprawdzie warunkiem koniecznym do pracy w systemie Windows 95, są jednak bardzo pomocne. Prawa Murphy'ego "


Masochistyczne skłonności...


"Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat. Galileusz "


Matematyka jest...


"Me nemo ministro fur erit - nie będę pomocnikiem złodzieja. Juwenalis "


Me nemo...


"Mechanizm: Bez pomocy sznurka ani rusz figurka. Fangrat Tadeusz "


Mechanizm: Bez...


"Może w każdym życiorysie obok działających w nim osób musi uczestniczyć nieznana tajemnicza siła, postać niemal symboliczna, która przybywa na pomoc nie wzywana (. . . ). Borys Pasternak "


Może w...


"Mózg - aparat za pomocą którego myślimy, że myślimy. Julian Tuwim "


Mózg -...


"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół, co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać. Epikur z Samos "


My nie...


"Myślę, że kolektywizacja była krokiem fałszywym, nieudanym, i że do tego błędu nie wolno się było przyznać. Aby ukryć to niepowodzenie, musiano za pomocą wszelkich środków zastraszenia oduczyć ludzi samodzielnego myślenia, zmusić ich, by widzieli rzeczy nie istniejące i udowadniali nieprawdziwe teorie. Stąd bezprzykładne okrucieństwo jeżowszczyzny, ogłoszenie konstytucji, która nigdy nie miała być przestrzegana, wprowadzenie wyborów nie dających możliwości wyboru. Borys Pasternak "


Myślę, że...


"Każdy, do kogo zwrócisz się o pomoc, nie zauważy tego - każdy nieproszony o radę, zauważy to natychmiast. Prawo Finagle'a "


Każdy, do...


"Krytykować może jedynie ten, kto posiada serce gotowe do niesienia pomocy. William Penn "


Krytykować może...


"Kto ojcem dziecka? Pomoc sąsiedzka. Jan Sztaudynger "


Kto ojcem...


"Któż jest tak wielki, by Los nie mógł go zmusić do szukania pomocy nawet u najnędzniejszych z ludzi? Seneka Młodszy (właśc. Lucius Annaeus Seneca, zw. Filozof, 4 p.n.e. ? - 65 n.e) "


Któż jest...


"Jak wielki spokój zyskuje ten, kto nie baczy na to, co bliźni mówi, czyni lub myśli, ale na to tylko, co sam robi, by było sprawiedliwie i zbożnie. Wszystko bowiem, cokolwiek czynię sam, czy z pomocą obcą, powinno jeden tylko cel mieć na oku: pożytek i korzyść społeczną. Marek Aureliusz (Marcus Aurelius Antoninus, 121 - 180) "


Jak wielki...


"Jeśli coś wydaje się łatwe, jest trudne. Jeśli coś wydaje się trudne, to jest niewykonalne, a jeśli coś wydaje się niewykonalne to potrafi to wykonać moja teściowa i to bez pomocy komputera. Z praw Murphy'ego "


Jeśli coś...


"Jeśli ktoś postawi sobie zadanie zbadania wszystkich prawd, do których poznania rozum ludzki jest zdolny - a wydaje mi się, że to raz w życiu każdy musi uczynić, kto myśli poważnie nad tym, jak dojść do mądrości - ten zaiste za pomocą danych prawideł stwierdzi, że niczego nie można poznać pierwej od intelektu. Kartezjusz "


Jeśli ktoś...


"Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci. Paulo Coelho "


Jeśli ktoś...


"Jeśli nie wystarcza tu sama rutyna pracy, człowiek pokonuje swoją nie uświadomioną rozpacz przy pomocy rutyny rozrywek, biernego konsumowania dźwięków i obrazów, jakie stawia mu do dyspozycji przemysł rozrywkowy. Erich Fromm, O sztuce miłości "


Jeśli nie...


"Jeśli Żyd za pomocą swej marksistowskiej wiary podbije narody tego świata, to jego korona stanie się żałobnym wieńcem ludzkości. Hitler "


Jeśli Żyd...


"Im większa pomoc, tym większa niewdzięczność. Setanti "


Im większa...


"Inny nie może mnie zrozumieć ani nie może mi pomoc - oto samotność cierpienia. Paul Ricoeur "


Inny nie...


"Inteligencja jest to zdolność, przy której pomocy pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte. Maeterlinck Maurice "


Inteligencja jest...


"Izraelowi, bratu starszemu, uszanowanie, braterstwo, pomoc. Adam Mickiewicz (1798 - 1855) "


Izraelowi, bratu...


"Diligentia maximum etiam mediocris ingeni subsidium - pilność jest największą pomocą nawet dla przeciętnej inteligencji. Seneka "


Diligentia maximum...


"Dobry bądź i szlachetny, / Bądź do pomocy gotowy! Johann Wolfgang von Goethe (1749 - 1832) "


Dobry bądź...


"Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów. "


Czytanie to...


"Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981) "


Czynnie współczuj...


"Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry! Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot. Johann Wolfgang Goethe "


Człowiek niech...


"Często szuka się sensu życia przy pomocy bezsensownych metod. Aldous Huxley "


Często szuka...


"Czasami podaje się komuś pomocną dłoń, żeby mieć go w garści. Wiesław Trzaskalski "


Czasami podaje...


"Beatus est, qui prodest, cui potest - szczęśliwy jest ten, kto może komuś pomoc. "


Beatus est,...


"Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru. Alfred Hitchcock (zw. Hitch'em, 1899-1980) "


Absurdalność daje...


"Abyssus abyssum invocat. - piekło wzywa (na pomoc) piekła; jedno potknięcie powoduje kolejne "


Abyssus abyssum...