"W miłości "wierność" jest tak długo, jak długo w uczuciu jest ów czuły przypływ i odpływ niepewności, podejrzeń. . . Jak długo człowiek czuje, że nie uwięził do końca w ramionach tego wroga, jakim jest kochanek. Istnieje, jak długo są dla siebie niebezpieczeństwem i niepewnością. Wtedy nie ma zdrady, gdy wszystko jest zdradą. . . Bratny Roman, właśc. Roman Mularczyk (ur. 1921) "


W miłości...


"W rozmowie z przełożonymi mężczyźni uczą się wciągać w ramiona głowę, w rozmowie z kobietami - wciągać brzuch. Francis Bacon "


W rozmowie...


"Wmyślić się w znak krzyża, który jest znakiem chrześcijaństwa: korzenie jego tkwią w ziemi, a ramiona obejmują całość stworzenia, by unieść je w górę, do nieba. Jerzy Zawieyski "


Wmyślić się...


"Śmierć - jedyna kobieta, która czeka na mnie z otwartymi ramionami. Tylko jej na mnie zależy "


Śmierć -...


"Pozwól mi, Panie, być w świecie dotykalnym sakramentem Twej miłości: być twymi ramionami, które przygarniają do siebie i spalają w miłości wszelką samotność świata. Chiara Lubich "


Pozwól mi,...


"Nie konieczność, ale przypadek ma w sobie czar. Jeśli miłość ma być miłością niezapomnianą, od pierwszej chwili muszą się ku niej zlatywać przypadki jak ptaki na ramiona. św. Franciszka z Asyżu "


Nie konieczność,...


"Niech krzyż, który swoimi ramionami łączy niebo z ziemią i ludzi między sobą, rozrasta się na naszej ziemi w wielkie drzewo przynoszące owoce zbawienia. Jan Paweł II "


Niech krzyż,...


"Kobietę naprzód trzyma się w ramionach, potem one trzymają nas pod rękę, a wreszcie włażą nam na głowę. Sacha Guitry "


Kobietę naprzód...


"Krzyż ma długie, na całą Europę ramiona. dam Mickiewicz "


Krzyż ma...


"Ale są takie krzyże ogromne, gdy kochając za innych się kona / To z nich spada się, jak grona wyborne w Matki Bożej otwarte ramiona. Jan Twardowski (ur. 1915) "


Ale są...