"Zdziwienie, zaskoczenie to początek zrozumienia. To specyficzny i ekskluzywny sport i luksus intelektualistów. Dlatego też charakterystycznym dla nich gestem jest patrzenie na świat rozszerzonymi ze zdziwienia źrenicami. Cały otaczający nas świat jest dziwny i cudowny, jeśli nań spojrzeć szeroko otwartymi oczami. To właśnie, uleganie radosnemu zdziwieniu, jest rozkoszą dla futbolisty niedostępną, natomiast dzięki niej intelektualista idzie przez życie pogrążony w nie kończącym się, wizjonerskim upojeniu, którego oznaką zewnętrzną jest zdziwienie widoczne w oczach. Dlatego też dla starożytnych symbolem Minerwy była sowa, ptak, którego oczy są zawsze szeroko otwarte, jak gdyby w niemym zdziwieniu. José Ortega y Gasset "


Zdziwienie, zaskoczenie...


"Sport: Wentyl erotyzmu. Napierski Stefan "


Sport: Wentyl...


"Kiedy człowiek zabije tygrysa, nazywa to sportem, ale jeśli tygrys zabija człowieka, nazywa się to okrucieństwem. George Bernard Shaw "


Kiedy człowiek...


"Dla wielu ludzi utrudnianie sobie życia stanowi jakiś ulubiony sport. Tadeusz Dołęga Mostowicz "


Dla wielu...


"Czytanie gazet należy zaczynać od działu sportowego. Wiadomości sportowe odnotowują sukcesy ludzi, pierwsze stronice - porażki ludzi. Earl Warren "


Czytanie gazet...


"Ci, którzy traktują miłość jak sport, mają na ogół mierne wyniki. Tadeusz Gicgier "


Ci, którzy...