Cytaty > Kobieta


"Archeolog to wymarzony mąż - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje. Agatha Christie (Dame, 1891-1976) "


Archeolog to..."AIDS: Przymusowy pas cnoty nie tylko dla kobiet. Hofman M "


AIDS: Przymusowy..."Ach, co to była za męka! Dokoła same nagie kobiety, ubrane aż po szyję "


Ach, co..."Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta. Ambroży św. (Ambrosius Aurelius, 340 - 397) "


Aby oszukać...
"Aby kobiety gubić, trzeba kobiety lubić. Jan Sztaudynger "


Aby kobiety..."Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze zrozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć. Witold Zechenter "


Aby być..."Absurdem jest żądać pięciu rzeczy od pięciu osób: szacunku od głupiego, podarunku od biednego, dobra od wroga, dobrej rady od zawistnego i wierności od kobiety. Przysłowie arabskie "


Absurdem jest..."A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi, całe swe mienie wydała na lekarzy, a żaden nie mógł jej uleczyć. Łk 8,43 "


A pewna..."A jeśli miłość jest największym kultem całej ludzkości to pierwszą jego kapłanką była i zawsze jest kobieta. "


A jeśli...
"Brzydka kobieta jest skarbem w domu, ale na ustach króluje piękna. Przysłowie chińskie "


Brzydka kobieta..."Brzuch mężczyzny i brzuch kobiety - to dwie różne rzeczy. Mężczyzna lubi, żeby oba były pełne. Przysłowie afrykańskie "


Brzuch mężczyzny..."Brud, ciasnota, bezczeszczenie człowieka pracy, bezczeszczenie kobiety. Była szydercza, bezkarna bezczelność rozpusty, maminych synków, fircykowatych studentów i kupczyków. Żartem albo wybuchem wzgardliwego zniecierpliwienia kwitowano łzy i skargi okradzionych, pokrzywdzonych, oszukanych. Olimpijski spokój pasożytów, wyróżniających się tylko tym, że nic nie robili, niczego nie szukali, niczego nie dali światu! [o czasach przed rewolucją] Borys Pasternak "


Brud, ciasnota,..."Bóg ukarał go i oddał w ręce kobiety. Stary Testament - Księga Judyty "


Bóg ukarał..."Bóg stworzył kobiety bez poczucia humoru - w rezultacie potrafią one tylko kochać mężczyzn, zamiast śmiać się z nich. Ingmar Bergman "


Bóg stworzył...
"Bóg nie stworzył kobiety z głowy mężczyzny - aby nim nie rządziła, nie stworzył z nogi - aby nie była jego niewolnicą, ale z żebra - aby była bliska jego sercu! "


Bóg nie..."Biada pokoleniu, którego przywódcą jest kobieta. Talmud "


Biada pokoleniu,..."Biada mężczyźnie, który mógł spać z kobieta, a nie uczynił tego. Nikos Kazantzakis "


Biada mężczyźnie,..."Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni. . . [Dżyngis-Chan] rzucił na śmierć miliony kobiet i dzieci świadomie i z lekkim sercem - historia widzi w nim tylko wielkiego założyciela państw. Obecnie tylko na wschodzie umieściłem oddziały SS Totenkopf, dając im rozkaz nieugiętego i bezlitosnego zabijania kobiet i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy, bo tylko tą drogą zdobyć możemy potrzebną nam przestrzeń życiową. - Hitler na odprawie dowódców 22 sierpnia 1939 "


Bądźcie bez..."Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem. Julian Tuwim (1894 - 1953) "


Bardzo niewielu...
"Bardzo niebezpiecznie jest spotkać kobietę, która nas całkowicie rozumie. Kończy się to zawsze małżeństwem. Oskar Wilde (1854-1900) "


Bardzo niebezpiecznie..."Bardziej interesują mnie prawa człowieka niż prawa kobiet. Madonna "


Bardziej interesują..."Całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu. Jerzy Leszczyński ? Charli Chaplin "


Całowanie w..."Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta. Mahomet "


Cały świat..."Choć kobiety są aniołami, małżeństwo jest jednak diabłem. George Byron "


Choć kobiety...
"Choroby dzieci dane są kobietom dla oczyszczenia uczuć. Diana Kalinowska "


Choroby dzieci..."Ciało jest duszą kobiety. Nikos Kazantzakis "


Ciało jest...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36