Cytaty > Mężczyzna


"Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta. Ambroży św. (Ambrosius Aurelius, 340 - 397) "


Aby oszukać..."Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze zrozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć. Witold Zechenter "


Aby być..."A jednak istnieje małżeństwo, które sprawia mężczyźnie niekłamaną radość - zaślubiny jego córki. Marcel Achard (1899-1974) "


A jednak..."Brzuch mężczyzny i brzuch kobiety - to dwie różne rzeczy. Mężczyzna lubi, żeby oba były pełne. Przysłowie afrykańskie "


Brzuch mężczyzny...
"Bóg stworzył kobiety bez poczucia humoru - w rezultacie potrafią one tylko kochać mężczyzn, zamiast śmiać się z nich. Ingmar Bergman "


Bóg stworzył..."Bóg nie stworzył kobiety z głowy mężczyzny - aby nim nie rządziła, nie stworzył z nogi - aby nie była jego niewolnicą, ale z żebra - aby była bliska jego sercu! "


Bóg nie..."Bogaty mężczyzna jest często tylko biednym mężczyzną z bardzo dużymi pieniędzmi. Aristoteles Onassis "


Bogaty mężczyzna..."Biada mężczyźnie, który mógł spać z kobieta, a nie uczynił tego. Nikos Kazantzakis "


Biada mężczyźnie,..."Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem. Julian Tuwim (1894 - 1953) "


Bardzo niewielu...
"Chłopiec staje się mężczyzną, kiedy przestaje prosić ojca o pieniądze, a domaga się pożyczki. "


Chłopiec staje..."Ciało jest tym najmniejszym, co kobieta może dać mężczyźnie. Romain Rolland "


Ciało jest..."Co mężczyzna przez rok obmyślił, kobieta w jednym dniu obali. Demostenes (384-322 p.n.e) "


Co mężczyzna..."Dżentelmen to mężczyzna, który potrafi opisać kobietę bez posługiwania się rękami. Alec Guiness "


Dżentelmen to..."Dziś mężczyzna uchodzi już za dżentelmena, kiedy wyjmuje papierosa z ust, zanim pocałuje kobietę. Barbara Streisand "


Dziś mężczyzna...
"Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz. Marszałek de Bassompierre "


Dziewictwo jest..."Dziewczyna zaś nie zdawała sobie sprawy, że pierwszy stosunek może obudzić w niej głód seksualny. O tym dziewczętom na ogół się nie mówi, prawdą jednak jest, że nowo powstała potrzeba seksualna jest trudna do opanowania, szczególnie dla kogoś, kto nie umie sobą kierować. Stąd może się zrodzić późniejsza tendencja przechodzenia z rąk do rąk , szukania coraz nowych doznań. Dlatego chłopiec, który jest tym pierwszym bierze na siebie wielką odpowiedzialność. Dziewczyna zaś, która dla zabawy, lekkomyślnie podnieca chłopca, potem zaś umyka bojąc się samego aktu - również bywa odpowiedzialna za zdarzające się wcale nie tak rzadko wypaczenia w życiu seksualnym młodego mężczyzny . Wanda Krzemińska, O kobiecie dwanaście rozdziałów "


Dziewczyna zaś..."Dziecko rządzi kobietą, kobieta mężczyzną, a on dopiero światem. Hipolit Taine "


Dziecko rządzi..."Droga do serca mężczyzny prowadzi przez żołądek, ale są kobiety, które znają krótszą drogę. Jacques Tati (1908-1982) "


Droga do..."Doszedłem do przekonania, że wszystko, co powstaje w umyśle mężczyzny czy kobiety, jest fikcją. Tak zwana prawda to udogodnienie i luksus, których wszyscy poszukujemy. To poszukiwanie wydaje się naturalną i konieczną cechą rodzaju ludzkiego. (Niezawinione Śmierci) William Wharton "


Doszedłem do...
"Dobre kobiety są lepsze niż dobrzy mężczyźni. Złe kobiety są gorsze niż źli mężczyźni. Marcel Achard "


Dobre kobiety..."Dlaczego przyjemne kobiety wychodzą za mąż za nudnych mężczyzn? Ponieważ inteligentni mężczyźni nie żenią się nigdy z przyjemnymi kobietami. William Somerset Maugham (1874-1965) "


Dlaczego przyjemne..."Dla większości mężczyzn poprawić się znaczy zmienić wady. Voltaire "


Dla większości..."Dla tej pani bliźni - to tylko mężczyźni. Jan Sztaudynger "


Dla tej..."Dla mężczyzny sercem jest świat; dla kobiety światem jest serce. Christian Grabba "


Dla mężczyzny...
"Dla mężczyzny kobiety są tym, czym żagle dla żaglowca - nie popłynie bez nich. Jacques Chardonne "


Dla mężczyzny..."Dla kobiety seks ma na ogół tylko wtedy prawdziwą wartość, jeśli akt płciowy nie odbywa się w pustce uczuciowej; miłość jest najlepszą nauczycielką. Najwymyślniejsze nawet pozycje przy stosunku nie powodują u kobiety pełnej satysfakcji seksualnej, jeśli nie istnieje aura porozumienia z mężczyzną . Wanda Krzemińska, O kobiecie dwanaście rozdziałów "


Dla kobiety...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17