Cytaty > Przyjaźń


"Duża część przyjemności z robienia czegoś nowego wypływa z myśli, że będziemy mogli się tym pochwalić przyjacielowi. Linda Macfarlane "


Duża część...
"Dozwolone jest uczenie się od nieprzyjaciela. Owidiusz "


Dozwolone jest..."Doradzając przyjacielowi, staraj się mu pomóc, a nie sprawić przyjemność. Solon "


Doradzając przyjacielowi,..."Dobrze jest mieć przyjaciela po drugiej stronie linii telefonicznej. Kiedy twoje plany się gmatwają, a nerwy plączą, telefoniczny kontakt z przyjacielem sprawia, że wszystko się rozwikłuje. Pam Brown "


Dobrze jest..."Dobra rada przyjaciela jest jak lekarstwo, tym lepsza im bardziej gorzka. Przysłowie serbskie "


Dobra rada..."Dla dwóch osób siedzących razem przy dzbanku herbaty i świeżych ciasteczkach wszystkie wielkie problemy świata przestają istnieć. W tej chwili przyjaciele znajdują się we własnym "cudownym ogrodzie". Dugdale Pamela "


Dla dwóch...
"Dla cierpiącego fizycznie potrzebny jest lekarz, dla cierpiącego psychicznie - przyjaciel. Menander "


Dla cierpiącego..."Godnym zastanowienia jest fakt, ze nasi przyjaciele prędzej umierają niż nasi wrogowie. Winston Churchill "


Godnym zastanowienia..."Głęboki szacunek i zaufanie przyjaciela jest przynoszącym najwięcej satysfakcji doświadczeniem życiowym. Walter Macpeek "


Głęboki szacunek..."Gdziekolwiek się znajdujesz, twój świat tworzą twoi przyjaciele. William James "


Gdziekolwiek się..."Gdzie jest bogactwo, tam są i przyjaciele. Pakuwiusz "


Gdzie jest...
"Gdy pieniędzy wiele, wokoło przyjaciele. "


Gdy pieniędzy..."Gdy człowiek usłyszy lubianą melodię, to jakby ujrzał starego przyjaciela. Józef Bułatowicz "


Gdy człowiek..."Gdy chcesz ponarzekać na to, że nic ci się nie udaje, gdy chcesz pomarudzić na drobne niesprawiedliwości w życiu - przyjaciel z radością wysłucha twoich, pełnych żalu historii. A kiedy je skończysz, razem będziecie się mogli z tego wszystkiego śmiać. Linda Macfarlane "


Gdy chcesz..."Hosti pectus, cor amico - pierś dla wroga, serce dla przyjaciela. "


Hosti pectus,..."Inimici saepe verum dicunt, amici nunquam - wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy. Cyceron "


Inimici saepe...
"Im niżej stoją od nas nasi przyjaciele, tym bardziej ich lubimy. Philip Chesterfield "


Im niżej..."Jeżeli twój przyjaciel cię oszukał, bądź obojętny na jego okazywanie przyjaźni; bądź jednak zawsze czuły na jego nieszczęścia. François Rochefoucauld "


Jeżeli twój..."Jeśli znajdziesz prawdziwego przyjaciela (co zdarza się naprawdę rzadko!) chroń go, bo to drugi ty. Seneka (Lucius Annaeus Seneca, ok. 3 - 65 n. e) "


Jeśli znajdziesz..."Jeśli towarzyszy się przyjacielowi, żadna podróż nie jest nużąca. Lew Tołstoj (pisarz rosyjski, 1828 - 1910) "


Jeśli towarzyszy..."Jeśli na progu twego domu znajdziesz bukiet ulubionych kwiatów bez bilecika, to wiesz na pewno, że jest on od twojego przyjaciela. Pam Brown "


Jeśli na...
"Jeśli myślisz, że jesteś tym, za kogo uważają cię twoi przyjaciele i twoi wrogowie, to znaczy, że z pewnością siebie nie znasz. Anthony de Mello (1931 - 1987) "


Jeśli myślisz,..."Jeśli masz przyjaciela, odwiedzaj go często, ponieważ ciernie i zielska zarastają ścieżkę, którą się nie chodzi. "


Jeśli masz..."Jeśli chcesz mieć wrogów, bądź lepszy od swoich przyjaciół. Lecz jeśli chcesz mieć przyjaciół, pozwól, aby przyjaciele byli lepsi od ciebie. Francois de la Rochefoucauld (1613 - 1680) "


Jeśli chcesz..."Jesteśmy wobec samych siebie, na własnej ziemi jak w nieprzyjacielskim kraju, gdzie postarano się ze wszystkich sił, by każdemu życie uprzykrzyć i utrudzić. Maria Dąbrowska z domu Szumska (1889-1965) "


Jesteśmy wobec..."Jesteś przyjacielem, ponieważ jesteś węzłem, który łączy, lecz nie zniewala. Helena Oshiro "


Jesteś przyjacielem,...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15