Cytaty > Przyjaźń


"Przyjaźń umacnia się w przeżywanych doświadczeniach. "


Przyjaźń umacnia...
"Przyjaźń to strach przed samotnością, a miłość to jeszcze większy strach przed osamotnieniem. Tadeusz Konwicki "Pamflet na siebie" "


Przyjaźń to..."Przyjaźń to nieustanne staranie, pielęgnowanie. s. 46 Zofia Kucówna - Zdarzenia potoczne "


Przyjaźń to..."Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna praca. Większość przyjaźni nie urywa się, tylko więdnie. Ernst Zacharias "


Przyjaźń to..."Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie. Pino Pellegrino "


Przyjaźń to..."Przyjaźń to bardzo wyrozumiała miłość. Francis Gay "


Przyjaźń to...
"Przyjaźń rodzi miłość na pustyni samotności. Johann Heinrih Lambert "


Przyjaźń rodzi..."Przyjaźń przez współczucie i współudział łagodzi nieszczęście. (Adversas res leviores facit amicitia partiens communicansque). (Adversas res leviores facit amicitia partiens communicansque) "


Przyjaźń przez..."Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć. Antoine de Saint-Exupery (1900-1944) "


Przyjaźń poznają..."Przyjaźń powiększa szczęście i pomniejsza nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek. "


Przyjaźń powiększa..."Przyjaźń pomnaża to, co w życiu dobre, a dzieli to, co złe. Jest jedynym lekarstwem na nieszczęście i wytchnieniem duszy. Baltasar Morales y Gracián (1601-1658) "


Przyjaźń pomnaża...
"Przyjaźń podwaja radość, a o połowę zmniejsza przykrości. Francis Bacon "


Przyjaźń podwaja..."Przyjaźń podwaja radości, a połowę zmniejsza przykrości. Bacon Francis, baron of Verulam (1561-1626) "


Przyjaźń podwaja..."Przyjaźń po wygaśnięciu miłości to jak dym po pożarze. Magdalena Samozwaniec "


Przyjaźń po..."Przyjaźń nie znosi oddalenia między ludźmi, gdyż jest długą grogą, którą muszą pokonać razem. Benjamin Walter "


Przyjaźń nie..."Przyjaźń nie zna słowa "granice". Przyjaźń jest bezgraniczną wymianą myśli "


Przyjaźń nie...
"Przyjaźń nie jest czymś spontanicznym, automatycznym, jest natomiast owocem obopólnej zgody, decyzji, życiowej postawy, otwartości. Nie staje się, ani nie pozostaje przyjaciółmi przez przypadek. Prawdziwa harmonia jest najpiękniejszym darem wierności prawdzie, uczciwości, sprawiedliwości; jest zawsze zaskoczeniem i zadziwieniem. Tak jak światło gwiazd nie pojawia się jedynie wtedy, kiedy się je dostrzega, i nie znika, gdy zostało dostrzeżone. Dalmazio Mangillo "


Przyjaźń nie..."Przyjaźń należy do natury ducha, a nie posiadania. Roman Mleczko "


Przyjaźń należy..."Przyjaźń może oznaczać bycie razem, pisanie listów lub rozmowy telefoniczne. Może być wiotka, ulotna, trwała i silna, może trwać całe życie lub tydzień. Może zostawić nas z uczuciem goryczy albo zostać w pamięci jak ciepły, jasny klejnot. Nic nie zastąpi przyjaźni - ani pieniądze, ani władza, uroda, dobrobyt, ani sława. Rita Robinson "


Przyjaźń może..."Przyjaźń może istnieć tylko wśród ludzi prawych. Cyceron "


Przyjaźń może..."Przyjaźń ma umiejętność i dar obserwacji najlepszego lekarza, pilność i wytrwałość najlepszej pielęgniarki, cierpliwość i czułość najlepszej matki. "


Przyjaźń ma...
"Przyjaźń jest subtelną rozkoszą szlachetnych dusz. Safona "


Przyjaźń jest..."Przyjaźń jest podstawą każdej miłości. Allan McGinnis "


Przyjaźń jest..."Przyjaźń jest niewątpliwie najskuteczniejszym lekiem na cierpienia zawiedzionej miłości. "


Przyjaźń jest..."Przyjaźń jest największym darem, jaki mądrość może ofiarować, aby uczynić całe życie szczęśliwym. "


Przyjaźń jest..."Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów, jakimi możemy zostać obdarowani aby szczęśliwie ukształtować swoje życie. Epikur (341-270 p. n. e) "


Przyjaźń jest...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15