Cytaty > Wiedza i Nauka


"Mało wiedzy oddala od Boga. Dużo wiedzy sprowadza do Niego z powrotem. Ludwig Pasteur "


Mało wiedzy...
"Nulla res praestanior est quam scientia - żadna rzecz nie jest znakomitsza od wiedzy. "


Nulla res..."Nie żałować niczego - to początek wszelkiej wiedzy. Max Born "


Nie żałować..."Nie masz naturalniejszej wiedzy, jak żądza poznania. Michel Montaigne "


Nie masz..."Nie ma nic lepszego niż język, który jest łącznikiem życia społecznego, kluczem do wiedzy, organem prawdy i rozsądku. Ezop, Aísopos (VI w. p. n. e) "


Nie ma..."Nic bardziej nie tamuje postępu wiedzy niż zła książka sławnego autora. Charles Montesquieu "


Nic bardziej...
"Najsilniejsza wspólnota wszelkiej wiedzy, naukowa republika, to wysoki cel uczonych. Novalis "


Najsilniejsza wspólnota..."Nadmiar wiedzy jest równie szkodliwy jak jej brak. Emil Zola "


Nadmiar wiedzy..."Omnes trahimur et ducimur ad cognitionis et scientiae cupiditatem - wszyscy jesteśmy pociągani i prowadzeni przez rządzę poznania i wiedzy. "


Omnes trahimur..."Omne ignotum pro magnifico - wszystko, co nieznane, (wydaje się) wspaniałe; gdzie brak wiedzy, tam rośnie podziw. Tacyt "


Omne ignotum..."Od wschodu - mądrość, - kłamstwa i ciemnota. Karności harap lub samotrzask ze złota, trąd jak i brud. Na zachód - kłamstwo - wiedzy i błyskośność, formalizm prawdy - wnętrza bez-istotność, A pycha pych! . Cyprian Norwid "


Od wschodu...
"Pracownicy specjalizują się w obszarach swojej najmniejszej wiedzy. Prawo Lipmana "


Pracownicy specjalizują..."Powtarzanie jest matką wiedzy. "


Powtarzanie jest..."Podstawową cechą jest oparcie porozumienia i nadawcy na zasadzie istniejących z góry szerokich zespołów wiedzy i wspólnego systemu warości. Kazimierz Bartoszyński o gawędzie "


Podstawową cechą..."Rządzenie wymaga wiedzy. "


Rządzenie wymaga..."Rozczarowanie jest wiedzy pierwszą wiedzą. Jan Fedorowicz "


Rozczarowanie jest...
"Szerzenie niewiedzy o wszechświecie musi być także naukowo opracowane. Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966) "


Szerzenie niewiedzy..."Scientiae radices amerae, fructus dulces - korzenie wiedzy są gorzkie (niemiłe), jej owoce słodkie. Arystoteles "


Scientiae radices..."Śmierć koi pragnienie nie-wiedzy. Georges Bataille "


Śmierć koi..."Tragedią klasycznego liberalizmu, a także utopijnego socjalizmu, była wiara, iż ludzie w każdym pokoleniu i w każdej nowej umowie społecznej mogą odrzucić przeszłość i przebudować od nowa swe instytucje. Ludzie w pewnych granicach mogą zmieniać i siebie samych, i społeczeństwo, ale wiedzy o własnej potędze towarzyszyć musi świadomość jej ograniczeń. Jest to najstarsza i najtrwalsza prawda o kondycji ludzkiej, jeśli ta ma nadal ludzką pozostać. - "Kulturowe sprzeczności kapitalizmu" Bell Daniel (amerykański filozof) "


Tragedią klasycznego..."Umysły kobiece raczej analityczne niż dążące do syntezy, nie wiążą posiadanej wiedzy w jedną całość, w strukturę mniej więcej jednolitą. Znów powtórzę nie bierzmy tu pod uwagę wybitnych indywidualności (być może wcale nie jest ich mniej niż w męskiej populacji) . Wanda Krzemińska, O kobiecie dwanaście rozdziałów "


Umysły kobiece...
"Umysł osiąga doskonałość dzięki jednej rzeczy: dzięki niezmiennej wiedzy o tym co dobre i złe. Seneka Młodszy (właśc. Lucius Annaeus Seneca, zw. Filozof, 4 p.n.e. ? - 65 n.e) "


Umysł osiąga..."Uczony zna dobrze wartość pieniądza, ale bogaty nie zna wartości wiedzy. Voltaire "


Uczony zna..."Vita sine litteris moris est - życie bez nauki to śmierć; życie bez wiedzy jest śmiercią. "


Vita sine..."Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nie znanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. Albert Einstein (1879 - 1955) "


Wyobraźnia jest..."Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy. Arystoteles "


Wszyscy ludzie...

1 2 3 4 5 6 7 8