Cytaty > Kobieta


"Pogląd, że mężczyzna nie może stale kochać tej samej kobiety, jest tak samo fałszywy jak pogląd, że skrzypek dla odegrania tego samego utworu musi mieć kilka instrumentów. Aleksander Spoerl "


Pogląd, że...
"Podsumujmy więc ucieczka do kiczu, czyli bezkonfliktowości, wiąże się z istnieniem silnych napięć w życiu dojrzewającej dziewczyny. Często też tak bywa i u kobiet dorosłych; im większe natężenie konfliktów w jakimś okresie życia, tym wyraźniejsza potrzeba ucieczki w kicz. Nie ma w tym nic złego, jeśli jest to odpoczynek przed pracą rozwiązywania rzeczywistych trudności. Źle jednakże, gdy owa ucieczka występuje zamiast tej pracy. A tak niestety zdarza się często kicz bywa narkotykiem nie pozwalającym realnie spojrzeć na prawdziwe życie i adekwatnie ocenić zadania i możliwości . Wanda Krzemińska, O kobiecie dwanaście rozdziałów "


Podsumujmy więc..."Podniecająca natura kobiecego ciała często działa eksplozyjnie na leniwe myśli mężczyzny. Sean OCasey "


Podniecająca natura..."Poczekaj miesiąc, zanim zaczniesz chwalić konia i rok zanim pochwalisz kobietę. Przysłowie czeskie "


Poczekaj miesiąc,..."Pociąg do alkoholu tym różni się od pociągu do kobiety, że z biegiem czasu przechodzi w stan chroniczny. Horacy Safrin "


Pociąg do..."Pocałunek wymyślili mężczyźni, aby kobiecie nareszcie zamknąć usta. "


Pocałunek wymyślili...
"Pobierając się, mężczyzna i kobieta stają się tylko jednym; główna trudność to ustalić którym. Henry Louis Mencken "


Pobierając się,..."Po trzydziestu latach badań nad duszą kobiety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czego pragnie kobieta. Sigmund Freud (1856-1939) "


Po trzydziestu..."Po ilu dniach kobieta jest rytualnie oczyszczona od mę­ża? - Od własnego zaraz, od cudzego nigdy. Teano (Pitagorejka, filozofka) "


Po ilu..."Płacz jest ucieczką dla brzydkich, a zgubą dla ładnych kobiet. Oscar Wilde "


Płacz jest..."Plotkowanie uatrakcyjnia spotkanie kobiet. "


Plotkowanie uatrakcyjnia...
"Piwo bez chmielu, masło bez soli, koń bez ogona, kobieta bez cnoty mają jednakową wartość. Litewskie "


Piwo bez..."Piękność jest pierwszym darem, który natura daje kobiecie i pierwszym, który jej odbiera. Feliks Feldheim "


Piękność jest..."Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie. Malena Bietrich "


Piękność jest..."Piękno: siła, którą kobieta oczarowuje kochanka, a przeraża męża. Amborse Gwinnet Bierce (1842-1914) "


Piękno: siła,..."Pięknie zbudowana kobieta modli się przed figurą, ale własną. Magdalena Samozwaniec (1894-1972) "


Pięknie zbudowana...
"Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę. Pablo Ruiz Picasso (1881-1973) "


Piękne kobiety..."Piękną kobietę wychowuje jedna rodzina, a sto rodzin jej pożąda. Przysłowie chińskie "


Piękną kobietę..."Piękna kobieta zawsze słynie z urody, nie warto jej podkreślać przez nadmiar starań. Wietnamskie "


Piękna kobieta..."Piękna kobieta to niebo dla oczu, piekło dla duszy, czyściec dla kieszeni. Bernard Fontenelle "


Piękna kobieta..."Piękna kobieta posiada tyle rozumu, że można jej wszystko powiedzieć i o niczym z nią nie rozmawiać. Karl Kraus (1874-1936) "


Piękna kobieta...
"Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem. Napoleon Bonaparte (1769-1821) "


Piękna kobieta..."Piękna kobieta musi zająć drugie miejsce; pierwsze należy się kobiecie kochanej. Ona staje się panią naszych serc; nim zdamy sobie z tego sprawę, serce nasze popada w niewolę miłości. Iwan Aleksiejewicz Bunin (1870-1953) "


Piękna kobieta..."Piękna kobieta jest wyobrażeniem czegoś, czym nie jest. Paul Caludel "


Piękna kobieta..."Piękna kobieta jest rzeką, w której toną mędrcy. Perskie "


Piękna kobieta..."Piękna kobieta jest jak rzeka, w której toną mędrcy. Seneka Młodszy (Filozof, Lucius Annaeus Seneca, ok. 3 - 65 p.n.e) "


Piękna kobieta...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36