Cytaty > Wiedza i Nauka


"Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy. Arystoteles "


Wszyscy ludzie...
"Wszelki grzech wypływa z niewiedzy. Lew Tołstoj "


Wszelki grzech..."Wojna jest najgorszym sposobem gromadzenia wiedzy o obcej kulturze. "


Wojna jest..."Wiedzy trzeba się dorabiać, dlatego większość łapie tani komunał. Adolf Jończyk "


Wiedzy trzeba..."Wiedza, to ta część naszej niewiedzy, którą uporządkowaliśmy i skatalogowaliśmy. Ambrose Bierce "


Wiedza, to..."Znajdź czas na pracę - jest to cena sukcesu. Znajdź czas na zadumę - jest to źródłem siły. Znajdź czas na zabawę - jest to tajemnica wiecznej młodości. Znajdź czas na czytanie - jest to studnia wiedzy. Znajdź czas, aby być wesołym - jest to droga szczęścia. Znajdź czas, aby marzyć - jest to dotknięciem gwiazd. Znajdź czas, aby kochać i być kochanym - jest to przywilejem bogów. Znajdź czas, aby się rozejrzeć - bowiem dzień jest zbyt krótki, aby być zapatrzonym jedynie w siebie. Znajdź czas, aby się śmiać - jest to muzyka duszy. Przysłowie Irlandzkie "


Znajdź czas...
"Zło płynie niemal zawsze z niewiedzy, dobra wola zaś może wyrządzić tyleż szkód, co niegodziwość, jeśli nie jest oświecona. Ludzie są raczej dobrzy, niż źli, i w gruncie rzeczy nie o to chodzi. . . Albert Camus (1913-1960) "


Zło płynie..."Zdarza się rozsądek u młodych i nierozsądek u starych, albowiem rozumnego myślenia uczą nie lata, lecz wczesne zdobywanie wiedzy i przyrodzone zdolności. Demokryt z Abdery (ok. 460 - 370 p.n.e) "


Zdarza się..."Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn. Romain Rolland "


Dobro to..."Dlaczego wszystko, co sprawia nam radość, wszystko, czemu przypisujemy urok piękna, wszystko, co odziewamy w szatę ideału, kończy się czymś brudnym, głupim, nędznym lub śmierdzącym, dlaczego nietrwałość jest cechą absolutu, a wzniosłość i triumf nie są jego finałem? Miłość kona w znudzeniu, upodleniu lub zazdrości, dobroć w spektakularnych filantropiach, książka w składzie makulatury, poezja w ocenach szkolnych belfrów, konie wyścigowe w jatkach rzeźników, demokracja w tłumie, wolność w ZOO, sława w megalomanii, wiedza w pysze, cacka na śmietniku. Valdemar Baldhead (Łysiak), Konkwista "


Dlaczego wszystko,..."Daemonum cibus est: carmina poetarum, saecularis scientia, rhetoricum pompa verborum - pokarmem diabelskim są: pieśni poetów, wiedza świecka i retoryczne ozdoby słowne. "


Daemonum cibus...
"Filozofia - najbardziej fundamentalna, racjonalna i krytyczna wiedza o wszystkim, co istnieje; nieustanne dążenie do wiedzy i poszukiwanie pewności - usytuowane między mądrością bogów i głupotą głupców. . . wiedząc, że nic się nie wie "


Filozofia -..."Głód nie nawiedza nigdy domu pracowitego człowieka, zagląda doń tylko przez okno. Benjamin Franklin (1706-1790) "


Głód nie..."Gdy coś wiesz, wiedzieć, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiedzieć, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza. "


Gdy coś..."Ipsa scientia potestas est - sama wiedza jest potęgą. "


Ipsa scientia..."Ilu to uczonych mężów zgubiła głupota a wiedza na nic im się nie przydała. Ali Ibn Abi Talib "


Ilu to...
"Jeśli masz przyjaciela, odwiedzaj go często, ponieważ ciernie i zielska zarastają ścieżkę, którą się nie chodzi. "


Jeśli masz..."Kto odwiedza chorego, ten pozbawia go jednej sześćdziesiątej jego choroby. Przysłowie żydowskie "


Kto odwiedza..."Ludzie uczą się mówić, a przecież najważniejsza jest wiedza, jak i kiedy milczeć. Lew Tołstoj "


Ludzie uczą..."Mężczyźni mają takie głupie życie, ciągle bronią swej bezcennej nietykalności, śmiesznego terytorium. Najczęściej obawiają się, że ktoś mógłby odkryć pustkę panującą w środku. Żyją jak gdyby w dekoracjach filmowych, które zwiedzać można w studiach filmowych wytwórni Universal, budują piękne fasady, za którymi rozpościera się pustka, istnieje jedynie front dla turystów. William Wharton "


Mężczyźni mają..."Mądrzy są wszyscy ci, którzy poznali zarówno potrzebę, jak i granice wiedzy wszelkiej i którzy zrozumieli, ze miłość jest większa niz wiedza. Paul Johann Tillich (1886-1965) "


Mądrzy są...
"Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota. Hermann Hesse (1877-1962) "


Mądrości nie..."Niezrozumiałymi pozostają tylko ci ludzie, którzy albo sami jeszcze nie wiedza, czego chcą, albo nie warci są tego, aby ich rozumiano. Iwan Turgieniew "


Niezrozumiałymi pozostają..."Niewiedza oraz posiadanie ustalonych koncepcji ułatwiają życie. Stefan Kisielewski "


Niewiedza oraz..."Niewiedza jest nieskutecznym środkiem przeciwko nieszczęściom. Seneka Młodszy "


Niewiedza jest..."Nasza niewiedza sięga coraz dalszych światów. Stanisław Jerzy Lec "


Nasza niewiedza...

1 2 3 4 5 6 7 8