"W historii powszechnie wybrane rządy były nie lepsze, a czasami o wiele gorsze, od jawnych tyranii. Robert Anson Heinlein "


W historii...


"Wiedziała, że ludzie tego świata chodzą w zbroi egotyzmu, pijani samouwielbieniem, spragnieni komplementów, mało słysząc z tego, co się do nich mówi, niewzruszeni wypadkami, które spotykają ich najbliższych przyjaciół, w strachu przed wszelkimi apelami, które wymagałyby od nich jakiś ofiar. Tacy byli synowie Adama od Chin do Peru. A gdy jej myśli osiągały ten punkt, napełniał ją wstyd, ponieważ wiedziała, że ona również grzeszy i choć jej miłość do córki jest wystarczająco wielka, by zawierać wszystkie odcienie miłości, ma ona jednak pewien cień tyranii: marquesa kochała swą córkę nie dla niej, lecz dla siebie samej. Thornton Wilder "


Wiedziała, że...


"Wolność nie jest możliwa bez autorytetu. bo inaczej będzie chaosem - a autorytet bez wolności stanie się tyranią. Stefan Zweig "


Wolność nie...


"Wszystkie kobiety dążą tylko do oszukiwania, tyranizowania i okradania mężczyzn, a każde słowo którego nie rozumieją, poczytują jako spisek przeciwko sobie. Giovanni Boccaccio "


Wszystkie kobiety...


"Tylko tyrani żyją w wiecznym strachu. Henryk IV "


Tylko tyrani...


"Tyrani ścinali ręce trzymane na pulsie. Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966) "


Tyrani ścinali...


"Są ludzie, którzy tyranizują nas samych tylko faktem swego istnienia. Na próżno odgradzamy się od nich setkami kilometrów, nic nie pomoże. Louis Aragon "


Są ludzie,...


"Są osobnicy, którzy tyranizują nas faktem swojego tylko już istnienia - są to politycy i duchowieństwo. "


Są osobnicy,...


"Społeczność łatwiej sobie z tyranią aniżeli z lenistwem poradzi. Pierre Bayle "


Społeczność łatwiej...


"Narody łatwiej sobie dają radę z tyranią niż z głupotą. "


Narody łatwiej...


"Nie ma w historii zjawiska bardziej powszechnego jak religijni tyrani. Paul T. Holbach 1723-1789) "


Nie ma...


"Nie tyrania męża dręczy kobietę, lecz jego obojętność. Julies Michelet "


Nie tyrania...


"Król jest jedyną obroną ludu przed tyranią. W tym przed najgorszym z tyranów - ludem samym. Robert Anson Heinlein "


Król jest...


"I kiedy się rozpętała wojna, jej rzeczywiste okropności, realne niebezpieczeństwo i groźba realnej śmierci były dobrodziejstwem w porównaniu z nieludzką tyranią fikcji; przynosiły ulgę, albowiem ograniczały czarnoksięską moc martwej litery. Borys Pasternak "


I kiedy...


"Inicua numquam regna perpetuo manent - niegodziwe (niesprawiedliwe) rządy nie trwają nigdy wiecznie; tyrani nie rządzą wiecznie. Seneka "


Inicua numquam...


"Historię ludzkości w naszym wieku ukształtowały dwa czynniki - rozwój nauk ścisłych i technologii oraz wielkie burze ideologiczne, które zmieniły losy całej ludzkości: rewolucja rosyjska oraz jej następstwa - prawicowe i lewicowe tyranie totalitarne i wybuch nacjonalizmu, rasizmu i nietolerancji religijnej. Berlin Isaiah "


Historię ludzkości...


"Dwaj najwięksi tyrani ziemi: przypadek i czas. Johann Gottfried Herder "


Dwaj najwięksi...