Cytaty > Oczy


"Gdy dziewczę prosi szczodrzy są jak Bogi, gdy dziewczę klęknie kiedy łzę wyleje każda jej prośba jest tylko rozkazem. William Szekspir (właść. William Shakespeare, 1564 - 1616) "


Gdy dziewczę...
"Gdy milczysz, oczy mówią wiele. "


Gdy milczysz,..."Historia kroczy dziwnymi grogami. Grecy uczyli się od Trojan, uciekinierzy z Troi założyli Rzym, a Rzymianie podbili Grecję, po to jednak, by przejąć jej kulturę. Erik Durschmied "


Historia kroczy..."Ista, quae spectantur, ad quae consistitur, quae alter aleri stupens monstrat, foris nitent introrsus misera sunt - te rzeczy, które przyciągają oczy i przy których się przystaje, które jeden drugiemu z podziwem pokazuje, te rzeczy po wierzchu błyszczą, a są lichotą w środku. Seneka "


Ista, quae..."Ignoti nulla cupido - nie ma pragnienia nieznanego (czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal). (czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal). (czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal) "


Ignoti nulla..."Jeśli powie się kobiecie, że ma najpiękniejsze oczy świata, zwróci nam uwag, że ma również całkiem niezłe nogi. Alfred Musset (1810 - 1857) "


Jeśli powie...
"Jakże uroczy jest człowiek, jeśli jest człowiekiem. Autor anonimowy "


Jakże uroczy..."Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem o nim - a nie potrzebami, rytmem wyobrażeniem narzuconym przez otoczenie. Za wszelką cenę być sobą. s. 227 Zofia Kucówna - Zdarzenia potoczne "


Jak dobrze..."Ja nie chcę płakać. . . tylko mi się tak. . . oczy pocą. Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916) "


Ja nie..."Kruk chowany i panu oczy wydłubie. "


Kruk chowany..."Kochanie to niedola ciężka, bo przez nie człek wolny niewolniekiem się staje. Równie jak ptak, z łuku ustrzelon, spada pod nogi myślica, tak i człek, miłością porażon, nie ma już mocy odlecieć od nóg kochanych. Kochanie to kalectwo, bo człek, jak ślkepy, świata za swoim kochaniem nie widzi. . . Kochanie to smutek, bo kiedyż więcej łez płynie, kiedyż więcej wzdychań boki wydają? Kto pokocha, temu już nie w głowie ni stroje, ni tańce, ni kości, ni łowy; siedzieć on gotów, kolana własne dłońmi objąwszy, tak tęskniąc rzewliwie, jako ów, któru kogoś bliskiego postradał. . . Kochanie to choroba, gdyż w nim, jako w chorobie, twarz bileje, oczy wypadają, ręce się trzęsą i palce chudną, a człowiek o śmierci rozmyśla albo jak w obłąkaniu ze zjeżoną głową chodzi, z miesiącem gada, rad miłe imię na piasku pisze, a gdy mu je wiatr zwieje, tedy powiada "nieszczęście" i ślochać gotów. . . A jednak jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze, bo kogóż bez kochania nasyci rozkosz, sława, bogactwa, wonności lub klejnoty? Kto kochanej nie powie: "Wolę cię niźli królestwo, niźli sceptr, niźli zdrowie, niźli długi wiek?. . . " A ponieważ każdy chętnie by oddał życie za kochanie, tedy kochanie więcej jest warte od życia. Henryk Sienkiewicz, "Pan Włodyjowski" "


Kochanie to...
"Każde narzędzie gdy upadnie, potoczy się w najtrudniej dostępne miejsce. Uzupełnienie: po drodze do owego miejsca upadające narzędzie najpierw uderzy cię w nogę. Prawo Anthony'ego "


Każde narzędzie..."Ludzkość nieustannie kroczy do przodu, lecz człowiek ciągle pozostaje taki sam. Johann Wolfgang Goethe "


Ludzkość nieustannie..."Ludzkie oczy mówią czasem gorsze rzeczy niż usta. Brecht Bertolt (1898-1956) "


Ludzkie oczy..."Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach. . . Czesław Miłosz (ur. 1911) - " Traktat moralny" "


Lawina bieg..."Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety. Beethoven Ludwig van (1770-1827) "


Muzyka powinna...
"Można oczy zamknąć na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia. Stanisław Jerzy Lec "


Można oczy..."Mogę podsumować wszystko, czego dowiedziałem się o życiu, w paru słowach: ono toczy się dalej. Robert Frost "


Mogę podsumować..."Miłość wchodzi mężczyźnie przez oczy a kobiecie przez uszy. Ludwika Godlewska "


Miłość wchodzi..."Miej oczy szeroko otwarte przed ślubem i przymykaj je później. Benjamin Franklin (1706-1790) "


Miej oczy..."Miej oczy i uszy otwarte. Sokrates "


Miej oczy...
"Mężczyzna poddaje się urokowi przez oczy tzn. przez to, co widzi, kobieta poddaje się urokowi przez uszy tzn. przez to, co słyszy. Aldous Leonard Huxley (pisarz angielski, 1894-1963) "


Mężczyzna poddaje..."Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku. A jeśli nie utracimy więzi z tym dzieckiem, to nigdy nie utracimy więzi z życiem. Paulo Coelho "


Mądrość ludzi..."Niektórzy ludzie patrzą przez własne oczy jak przez judasze. Stanisław Jerzy Lec "


Niektórzy ludzie..."Nie wtedy kocha się ludzi, gdy się zamyka oczy na ich prawdę; kocha się ich wtedy, gdy zmierzywszy ich małość i podłość umie się przejść ponad ta nędzą i odkryć ten łut szczerego złota, jaki jest w nich ukryty, zatopiony nieraz w oceanie błota. Daniel Rops "


Nie wtedy..."Nie każdy, którego oczy są zamknięte, śni i nie każdy z otwartymi oczami może widzieć. Anthony de Mello (1931 - 1987) "


Nie każdy,...

1 2 3 4 5